בואי כלה בית הספר לזוגיות - למצוא זוגיות

שתף:

מאמרים נוספים:

שלח לי הודעה

מדוע רווקים ורווקות צריכים לשמוח בראש השנה

מדוע רווקים ורווקות צריכים לשמוח בראש השנה?

לא פעם אני נתקל לפני חגים במסגרת עבודתי בבית הספר לזוגיות בואי כלה, בתופעת “הרווק העצוב” סביב שולחן החג. הפוקדת בד”כ רווקים ורווקת מעל גיל 30, אך גם צעירים יותר

אפשר להבין לליבם של אותם האנשים היקרים השומעים את הברכות מבני המשפחה “שתזכה עוד השנה.  . .” וכ”ו שלא לומר את דברי הביקורת והעוקץ :  “נו, שנה עברה ושום דבר לא השתנה. . .”  ועוד, הנאמרים כאילו על מנת לעזור ולדרבן את “הרווק העצוב” שיעשה את כל המאמצים להתחתן השנה. מה שמוסיף מכאוב על מכאובו ויגון על יגונו.

אז מעבר למה שיש לי להגיד למשפחות היקרות. אני רוצה לומר באופן ישיר לרווקים ולרווקות שבנינו.  שאני  בכל תוקף  בשום פנים ואופן לא מקבל את תופעת “הרווק העצוב” כתופעה מוגמרת, או כתופעה המובנת מאליה. את הטעות הזו יש לעקור מהשורש, ולא לתת לעצבות להשתלט לנו על ראש השנה, ולא על השנה כולה

שלוש סיבות יש לי מדוע  הרווקים והרווקות צריכים לשמוח מאוד דווקא בחגים, ודווקא כאשר מגיע המשפחה המורחבת לחג והאחיינים הקטנים תופסים את מקומם סביב השולחן וגם מתחתיו. ובפרט בראש השנה

סיבה ראשונה : מי לא נפקד כהיום הזה ?

בראש השנה נפקדו שרה רבקה רחל וחנה שציפו שנים רבות לפרי בטן. כפי שאנו אומרים בתפילת המוסף הסובבת בתקיעות השופר ” ועל המדינות בו יאמר, אי זו לחרב, אי זו לרעב, אי זו לשלום. ובריות בו יפקדו להזכירם לחיים ולמוות. מי לא נפקד כהיום הזה, כי זכר כל המעשים לפניך בא מעשה איש ופקודתו. מחשבות אדם ותחבולותיו, ויצרי מעללי איש. אשרי איש שלא ישכחך ובן אדם יתאמץ בך. כי דורשיך לעולם לא יכשלו ולא תכלים לנצח כל החוסים בך.  . . . וגם את נוח באהבה זכרת ותפקדהו בדבר ישועה ורחמים. על כן זכרונו בה לפניך ה’ אלוקינו להרבות זרעו כעפרות תבל וצאציו כחול הים. .  . .

וכי ביום כזה נהייה עצובים כאילו שגם בשנה הבאה נגזר עלינו שלא להתחתן?  הרי מתי פעם אחרונה יכולנו לעמוד מול המלך ולבקש באופן ישיר כל כך שיפקוד אותנו. יום כזה שבו נפקדו האימהות וחנה הנביאה, מי לא נפקד כהיום הזה ? ומדוע נגרע מברכת ה’ שפקד את נוח בדבר ישועה ורחמים להרבות זרעו כעפרות תבל וצאצאיו כחול הים. . . 

כך שמבחינה זו ראש השנה הוא לא מקור לעצבות, אלא להיפך – הזדמנות נדירה, מקור לתקווה המשמחת אלוהים ואנשים !  לכך חשוב לא לפספס את ההזדמנות של ראש השנה אלא לנצל אותה “לקרוע שערי שמים” ולהפקד כהיום הזה.

סיבה שניה : הזדמנות פז לקבל הצעות
 ישנם אנשים היושבים בבית ומחכים חודשים שיציעו להם הצעות – אני חושב שזו טעות גדולה. עדיין נשארו כמה ימים עד ראש השנה ויש לנצלם היטב למשימת הנישואין. :  יש להכין רשימה (על דף לא בראש) של לפחות 20 אנשים שהיית בקשר איתם בעבר. זה יכול להיות השנה, אך גם בהחלט אנשים שלא דיברת איתם 3,4,5,6 שנים ואף יותר. עכשיו כל שעליך לעשות הוא להרים טלפונים ולאחל שנה טובה לכל אחד ואחת מהן. סביר להניח שיתקבלו מספר הצעות כתוצאה משיחות טלפון אלו. – כך ששוב ראש השנה הוא מקור לתקווה ולא לייאוש חלילה

סיבה שלשית : אז תציע לי !

התחלתי את המאמר בתגובות המשפחה, החל מברכות וכלה בעקיצות מרומזות או ישירות. החוכמה הגדולה היא להגיב נכון לאמירות אלו. על איחולי “בקרוב אצלך” יש לומר  בתגובה “אני מבין שבקרוב אקבל הצעות ממך” או בקיצור “אז תציע לי” ולא להיפגע שוב מאיחולים אלו, אלא להפוך אותם להנעה לפעולה של אלו שמברכים אותך, להפוך אותם לשותפים ולא לאויבים חלילה. 

לסיום

לסיום עלי לומר כי מסקנתי ולא מהיום היא, כי בדורנו חלק מההשתדלות למציאת בן זוג או בת זוג. עוברת גם דרך ייעוץ והכוונה לדעת את הדרך הנכונה בה צריך ללכת, וכן כיצד להימנע מהטעויות הנפוצות שעלולות לגמור את הקשר. לכך אני מקיים במהלך השנה סדנאות וקורסים למציאת בן זוג או בת זוג. כמו גם מלווה כמאמן אישי את הנפגשים החל משלב ההצעות ועד לחופה.

ומה איתך ?

לפרטים וצפיה בסדנאות שיקצרו לך את הדרך לחופה – יש ללחוץ על קישור זה

בברכה כתיבה וחתימה טובה לאלתר לחתונה עוד השנה

אלי גרון.

ביה”ס לזוגיות בואי כלה.

רוצה להגיע לחופה שלך תוך פחות משנה?
הצטרפו אליי לשיחה אישית אחד על אחד
בה אני אוכל לעזור לכם להגיע לבחירה הנכונה
והמושלמת עבורכם ולמצוא אהבה, בית וזוגיות אמיתית שלמה ומנצחת! 

מלא/י את השאלון ותתקדמ/י צעד משמעותי לעבר החופה שלך!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצה לגלות כיצד להגיע לחתונה עם האדם הנכון בפחות משנה?
ענה על מספר שאלות.